​​ویلا سازی


ویلاسازی مدرن و لوکس نیازمند گروهی خلاق و کارامد و با سابقه میباشد و در این امر نباید به هرکس اعتماد کرد . صفر تا صد ساختمان و ویلای خود را در اختیار ما بگذارید و ما آن را مطابق با سلیقه شما تحویل خواهیم داد و قبل از شروع کار شما میتوانید به صورت سه بعدی ویلای خود را دیده و درباره آن نظر بدهید.​​​​​​​

ویلا

اصولا ویلا به خانه های حیاط دار که حس طبیعت را به ما میدهد گفته میشود ویلاسازی خود یکی از بهترین راه ها برای دریافت آرامش در دوران بازنشستگی و سپری کردن تعطیلات در مکانی دنج و زیبا با هوایی فوق العاده تمیز و به دور از سرو صدا و نا هنجاری های شهری می باشد. برای ساختن ویلا و محول کردن کار ویلاسازی نکات بسیار مهمی وجود دارد که سعی می کنیم در این مقاله به آن ها بپردازیم.

سبک ویلا ( کلاسیک و مدرن)

به طور کلی ویلاسازی با دو سبک کلاسیک و مدرن انجام میگیرد و تقسیم بندی می شود.و هرکدام از این سبک ها ویزگی های خود را دارا میباشند و باید انتخاب آن با توجه به سلیقه شما عزیزان صورت پذیرد.تفاوت این دو سبک معمولا درطراحی نما و دکوراسیون داخلی آن ها می باشد. در ویلا های مدرن معمولا از نماهای رومی،محوطه سازی های مدرن و به طور کلی دکوراسیون داخلی مدرن استفاده می شود و این سبک طرفدار های خاص خود را دارند. در ویلاهایی که از ویلاسازی به سبک کلاسیک استفاده می کنند بیشتر تلاش به این است که حس طبیعت و محیط اطراف القا شود و در دکوراسیون داخلی و نمای آن ها معمولا از آجر و چوب استفاده میشود که مصالح کلاسیک به حساب می آیند.


قبل از خرید یا ساخت ویلا به جه نکاتی باید توجه کنیم؟​​​​​​​

رای ویلاسازی و ساخت ویلا باید نکاتی مد نظر قرار داد که مهم ترین آن منطقه ای است که ویلا درآن قرار دارد این منطقه باید به گونه ای باشد که شما حس خوبی را در آن داشته باشید، و نکته ای دیگر نوع زمین برای ویلاسازی است و این نکته خیلی مهم می باشد. نکته بعدی این است که ویلایی که شما قصد خرید یا ساخت ویلا را دارید حتما باید اصولی ساخته شده باشد.خیلی از ویلا ها در سراسر کشور اصولی ساخته نشده اند و مشکلات فراوانی چه از نظر سبک دکوراسیون و جه از نظر سازه ای دارند.

مراحل ساخت ویلا

مراحل ویلاسازی و ساخت ویلا به طور کلی شامل 3 میشود.بخش اول پیدا کردن یک زمین مناسب با قیمتی متعارف و مناسب می باشد.با یک شرکت ویلاسازی و ساخت ویلا هماهنگی های لازم را انجام داده و کار را آغاز کنید. دقت داشته باشید که شرکتی را انتخاب نمایید که توانایی بالایی در اجرای امور داشته باشد و دارای نمونه کارهای متفاوت و متناسب با سلیقه شما داشته باشد. باید مجوز های لازم اخذ شود و طرح های مختلف جهت ارائه به کارفرما برای ویلاسازی آماده شود.این طرح ها باید شامل پلان های مختلف به همراه d3(سه بعدی)مختلف از اتاق ها و نمای کلی ویلا باشند و شما بتوانید با سلیقه خود را در آن تغییراتی ایجاد کنید.البته ذکر این نکته ضروری است که شرکتا ویلاسازی و دکوراسیون غرب جلساتی که با شما برگزار میکند سلیقه شما در این بحث را دریافت میکند و مطابق طرح ها را آماده میکند ولی به شکل کلی پس از آماده شدن طرح ها شما میتوانید سلیقه و بودجه خود را در آن اعمال کنید. مرحله اجرای ویلاسازی از لحاظ مهندسی سازه و ساختمان خود شامل گام های اجرای پی و فونداسیون و سپس اجرای اسکلت سازی و سفت کاری و بعد از آن ها به مرحله نازک کاری و زیبا سازی ویلا خواهیم رسید. بسته به نوع ویلاو همچنین شکل کلی آن از پی های گسترده یا نواری یا حتی پی منفرد در ویلاسازی استفاده می شود اما معمولا از پی نواری در ساخت ویلا استفاده میکنیم.و سپس فونداسیون آماده و بتن ریزی آغاز میشود و در مرحله بعد پس از خشک شدن قوام آمدن بتن ریخته شدن اجرای اسکلت آغاز می شود که بسته به نوع منطقه ،طرح کلی سازه و شرایطی دیگر از اسکلت بتنی یا فلزی استفاده خواهند شد. در مرحله یعد دیوار چینی و اجرای تاسیسات ،برقی و مکانیکی آغاز میشود و در آخر ویلاسازی هم درب و پنجره ،نرده و ... نصب خواهد شد.​​​​​​​
در مرحله نازک کاری کار های تزئینی و زیباسازی دکوراسیون داخلی و خارجی ویلا انجام میپردازد این مرحله می تواند شامل نصب کابینت آشپزخانه، نصب کاغذدیواری ، نصب پارکت لمینت و...باشد.اگر میخواهید راجبه هرکردام از این ایتم ها اطلاعات کافی را کسب کنید کافی است روی آن کلیک کنید. پس از این مراحل نوبت به محوطه سازی ویلا می رسد.البته ذکر این نکته ضروری است که آغاز محوطه سازی به شکل موازی با ویلاسازی می باشد تا وقت از دست ندهیم. محوطه سازی ویلا یکی از کلیدی ترین و مهم ترین آیتم های ویلاسازی و ساخت ویلا می باشد چراکه اولین جایی که در دید قرار دارد محوطه ویلاست.برای ایجاد محوطه زیبا و دلپذیر وجود استخر را حتما در نظر بگیرید چراکه قضای ویلا را بسیار لوکس نشان میدهد.
​​​​​​​

جهت مشاوره همین حالا تماس بگیرید